RODZAJE KURSÓW

Angielski ogólny

Na kursie ogólnym kładę nacisk na rozwijanie wszystkich umiejętności ważnych z punktu widzenia wszechstronnego opanowania języka. A zatem na rozwijanie umiejętności rozmowy, czytania, pisania w języku angielskim oraz na rozbudowę słownictwa i gramatykę. Kurs prowadzony jest zazwyczaj w oparciu o wybrany podręcznik wiodący. Kurs ten polecany dla poziomów od początkującego do średniozaawansowanego i powinien być pierwszą opcją wyboru, jeśli jesteś na którymś z tych właśnie poziomów.

zajęcia: 1 lub 2 razy w tygodniu po 60 lub 90 min.

ilość godzin zegarowych w miesiącu: od 4 do 12 godzin

okres: min. 3 miesiące

 

Angielski intensywny

Angielski intensywny to propozycja dla osób, które oczekują szybkich postępów w nauce angielskiego (np. z powodu zagranicznego wyjazdu lub w związku z nową pracą, w której potrzebna będzie dobra znajomość angielskiego lub też w związku ze zbliżającym się egzaminem językowym) lub też dla osób, które z różnych powodów nie mogą uczyć się spotykając się regularnie raz czy dwa razy w tygodniu przez dłuższy okres (wtedy taka opcja „językowych sprintów” co jakiś czas może być dobrym rozwiązaniem).

Angielski intensywny jest z założenia intensywnym kursem ogólnym, czyli skupia się na wszechstronnym rozwijaniu wszystkich umiejętności językowych. Może też zawierać elementy innych kursów (konwersacyjnego czy angielskiego śpiewającego). Może to też być w pełni kurs biznesowy. Kurs odbywa się w trybie intensywnym (opcjonalnie super intensywnym). Patrz Intensywność zajęć.

zajęcia: 1 raz w tygodniu (piątki lub soboty) po 5 godzin (5 x 60 min).

ilość godzin zegarowych w miesiącu: od 20 godzin zegarowych !

okres: minimum miesiąc

Angielski biznesowy

Angielski biznesowy to tak naprawdę kurs ogólny i biznesowy zarazem. Ogólny bo doskonalimy na nim wszystkie umiejętności językowe. Biznesowy bo dotyczący tematyki związanej z biznesem, ekonomią, zarządzaniem. Zatem jeśli chcesz doskonalić wszechstronnie swój angielski w celu swobodnej komunikacji w pracy czy biznesie to jest to kurs dla Ciebie. Kurs przeznaczony jest dla osób, które znają język angielski na poziomie minimum średniozaawansowanym lub wyższym. Kurs prowadzony jest zazwyczaj w oparciu o podręcznik wiodący.

zajęcia: 1 lub 2 razy w tygodniu po 60 lub 90 min.

ilość godzin zegarowych w miesiącu: od 4 do 12 godzin

okres: min. 3 miesiące

 

Angielski konwersacyjny

Jeśli Twój poziom znajomości języka obcego jest dobry lub bardzo dobry i chcesz przede wszystkim doskonalić umiejętność mówienia i swobody wysławianiu się po angielsku to jest to kurs właśnie dla Ciebie. Na kursie tym mamy pełną swobodę jeśli chodzi o tematykę zajęć. Jeśli więc uwielbiasz sztukę to możemy rozmawiać tylko o sztuce, a jeśli interesujesz się tym co aktualnie dzieje się na świecie to możemy rozmawiać tylko o tym. Lubię ten kurs, bo lubię rozmawiać a uczący się są bardziej zmotywowani do nauki kiedy uczą się czegoś co jest związane z ich pasją czy zainteresowaniami. Na kursie duży nacisk kładę na rozbudowę słownictwa (po każdych zajęciach przesyłam listę słownictwa w systemie quizlet). Jeśli trzeba robię też niezbędne powtórki gramatyczne. Kurs prowadzony jest w oparciu o materiały przygotowane i dobrane specjalnie na zajęcia. Często na zajęciach korzystam z anglojęzycznych materiałów prasowych i internetowych (przykładowo bbc.com, nytimes.com, euronews.com,inc.com, warsawvoice.pl)

zajęcia: 1 lub 2 razy w tygodniu po 60 lub 90 min.

ilość godzin zegarowych w miesiącu: od 4 do 12 godzin

okres: min. 3 miesiące

 

Here is the News

Here is the News to kurs konwersacyjny, którego celem jest bardzo dobre przyswojenie sobie języka mediów anglojęzycznych – prasy, telewizji i Internetu. Na zajęciach czytamy oraz słuchamy newsów, doniesień prasowych, raportów, czytamy fragmenty lub całe artykuły a następnie je analizujemy i prowadzimy na ich temat dyskusję poszerzając w ten sposób i ćwicząc charakterystyczne wyrażenia i słownictwo, które używane jest przez media. To kurs dobry dla dziennikarzy, polityków, studentów interesujących się tematyką międzynarodową oraz dla wszystkich tych, którzy chcą swobodnie poruszać się po anglojęzycznych źródłach informacji. Kurs przeznaczony jest dla osób, które znają język angielski na poziomie minimum średniozaawansowanym lub wyższym. Kurs prowadzony jest częściowo w oparciu o podręcznik Here is the News – English for Understanding World Reports

zajęcia: 1 lub 2 razy w tygodniu po 60 lub 90 min.

ilość godzin zegarowych w miesiącu: od 4 do 12 godzin

okresmin. 3 miesiące