learning in library,  focused student reading book

OPINIE

"I like to talk to a person who is open-minded, who is able to wonder and who likes to share his everyday revelations and own opinions.

Talking to Bartek about the things which are interesting to me makes me focus on my thoughts and forces me to think deep, connect with my emotions and challenges me to clearly explain my point of view.

In this process thinking in English happens automatically. I forget about the teacher – pupil relations. Only the summary and list of vocabulary resembles me about it. I find it like the best way to learn and to use the foreign language.

I do not think about my English classes, I think about the next topic of our conversation and puzzle what will be the next subject of our conversation class. He knows how to change English classes into an exciting play with you in the focus ..."

Michał Antkowski 

podróżnik, przedsiębiorca, prezes zarządu Kiribaticlub.pl oraz współwłaściciel BeHarmony.pl

 


 

"Lekcje z Barkiem to dla mnie coś więcej niż tylko nauka angielskiego. To pogłębianie wiedzy, inspiracje i refleksje nad ważnymi aspektami życiowymi.

Podoba mi się kreatywność Bartka w oferowaniu nie tylko rozległej tematyki lecz również różnorodnych metod nauczania.
Dzięki zajęciom udało mi się ujrzeć w innym świetle np. czym jest autentyczność lub co to znaczy być albo mieć „enough”.

Celem zajęć z Bartkiem było dla mnie przygotowanie się do prowadzenia warsztatów w języku angielskim dla grupy międzynarodowej. Efektem dodatkowym było urozmaicenie i poszerzenie zakresu merytorycznego warsztatu. Właśnie wczoraj (13.09.2017) z nich wróciłem wzmocniony i spełniony po usłyszeniu pozytywnego feedbacku od uczestników.

Dziękuję Bartek Tobie i sobie za poszukiwanie dróg do odważnego wyrażania się i działania bez względu na używany język."

Marcin Świerczyński

Eventport.pl

Managing Director

 


 

"Bartosz is a very good teacher. I had English conversational classes with him and I highly appreciated every lesson. Bartosz had always great enthusiasm for teaching, he showed me multiple techniques of learning and his help was very insightful.

Discussions which we had during classes, for which he was always well prepared, were not only enlightening in terms of English learning but also interesting and engaging.

In short, I have spent really good time during these lessons and my English has improved a lot thanks to Bartosz."

Łukasz Pawluczuk

IT specialist

.


 

"Przyjazna nauka angielskiego dla dzieci w wieku 7-13 lat?

Zdecydowanie możliwe. Dialog, otwartość i dobra atmosfera - to znajdą dzieciaki w Benglish. Nasi sprawdzili w zeszłym roku. W tym kontynuują.

Konrad po nauce przez 3 lata w szkole i różnych nauczycielach twierdził, że "nienawidzi angielskiego". Dzięki podejściu Bartosz Nowak z Benglish zmienił zdanie.

Polecam bardzo."

Marianna Szymarek

Doula, mama czwórki dzieci

do góry

© 2024 Copyright benglish.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone sitemap

realizacja: mastafu design